Přednáška Andrey Seelich na téma architektury vězení se uskutečnila ve středu 24. 10. 2018 od 19:00 hodin v Lapidáriu Betlémské kaple. Přednáška byla součástí doprovodného programu k výstavě „Drazí architekti… — Etika architektury“.
Česká architektka Andrea Seelich ve své přednášce uvede na schématech a konkrétních příkladech svou motivaci, intenci a možnosti v rámci 20 leté praxe v oblasti vězeňské architektury po celé Evropě. Dozvíte se fakta, zákulisí a úskalí oboru a jak se k nim staví zodpovědní v různých zemích. Po přednášce bude dán prostor k otevřené diskusi. Ptejte se na cokoliv!
Andrea Seelich je architektka, kriminoložka a penoložka a pracuje 20 let v oblasti vězeňství a vězeňské architektury v Evropě. Vystudovala architekturu na v Praze, diplomovala s projektem vězení, ve Vídni vystudovala interdisciplinární doktorandské studium v oborech architektura a kriminologie. Mimo jiné publikovala monografii Handbuch Strafvollzugsarchitektur [Příručka vězeňské architektury] (2009), která se stala povinnou četbou na vysokých školách v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Navýšila doporučené plochy pro ubytování vězňů o sto procent a vytvořila koncept a architektonickou studii pro první otevřenou věznici na území ČR v Jiřicích. Žije v Praze a pracuje mezinárodně pro ministerstva, konkrétní věznice, vysoké školy, ale i film a komunální politiku.